Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نقشه راه زندگی

نقشه راه زندگی

در مسیر اعتلای فردی باید از یک کشف درون خودمون شروع کنیم.

قبل از هر چیزی زندگی ما یک جهت میخواد. پس از ایجاد خود اگاهی و کشف علایق و تعیین جهت زندگی کارآفرینی هم یکی از ابزارهای رسیدن ما به این هدف است. مثلا ممکن است شما به یک شاخه از هنر علاقه مند باشید، یا به نواختن موسیقی و خوانندگی  یا هر چیز دیگری که علایق شما را ارضا میکنه.

زندگی تلفیق احساسات و منطق افراد هست در نتیجه در مسیر اعتلای فردی باید به دو بعد توجه بشه. برای کسانیکه انتخواب میکنند وارد دنیای کارآفرینی بشوند میتوانند به حوزه های از مسیر شغلی فردی بپردازند که بیشتر مورد علاقه باشد. البته در این مسیر به دلیل اهداف مادی که وجود خواهد داشت ممکن است بعد منطق بیشتر حاکم باشد. یعنی اینکه ممکن است شما با بخش دیگری از علاقه مندی خود بپردازید که سودمندی بیشتری داشته باشد.

وقتی جهت در زندگی داشته باشیم میتوانیم خواسته های خود را در بخش های مختلف زندگی از نظر توالی زمانی جایگذاری کنیم. مثلا ممکن است یادگیری نقاشی را به زمان بازنشستگی منتقل کنیم یا خواندن فلسفه را به پس از 50 سالگی و ... . به همین دلیل مهم است که وقت بگذارید برای تقویت خودآگاهی و تعیین جهت زندگی. مهمترین مساله این هست که بدانید جهت زندگی شما به کدام سمت است.

بسیاری از جوانانی که در زمینه کارآفرنی از من سوال  میپرسند و سنین زیر 25 سال هستند بیش از هر چیزی به این تعیین جهت نیاز دارند و فرایند خود آگاهی. خیلی از افراد با سنین بالاتر هم که از زندگی فعلی خودشون ناراضی هستند نیاز دارند این مسیر رو با خودشون طی کنند. من وقتی سی ساله شدم یک هدف بلند مدت سی ساله نوشتم و بر اساس اون مسیر زندگی رو تغییر دادم و دو سال بعد در آستانه 32 سالگی این هدف به مدت زمان 50 ساله تغییر کرد و تا به امروز مسیر زندگی و انتخاب ها بر اساس این تعیین مسیر بوده است.

  • تاریخ: دوشنبه 1 مهر 1398 - 19:26
  • نویسنده: farjadian
  • صفحه: وبلاگ
  • بازدید: 313

ارسال نظر

خوش آمدید

علی اکبر فرجادیان


کارآفرین،مشاور و مدرس کارآفرینی
دانشجوی دکتری کارآفرینی دانشگاه تهران

تماس: ali_farjadian@hotmail.com

آمار

  • بازدید امروز: 8
  • بازدید دیروز: 7
  • بازدید کل: 7834