Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

ورود به دنیای کارآفرینی

ورود به دنیای کارآفرینی

یکی از سوالات متداول مطرح شده از مشاوران کارآفرینی و کارآفرینان مشهور، چگونگی ورود به دنیای کارآفرینی است. این سوال می تواند مهمترین سوال دو گروه از افراد باشد.

گروه اول افرادی هستند که کارآفرینی را بهترین راه حل برای مشکلات مالی پیش روی خود می دانند و گروه دوم افرادی هستند که واقعا علاقه زیادی به دنیای کارآفرینی و ورود به آن دارند.

 اولین پاسخ ما به آن دسته از دوستانی که به دلیل مشکلات مالی، به کارآفرینی روی آورده اند این است که مشکل موجود را به خوبی تعریف کنند.

تعریف درست مساله، نیمی از راه حل آن است. بسیاری از این افراد در حقیقت دارای ویژگی های لازم جهت ورود به دنیای کارآفرینی نیستند و کارآفرینی راه حل سریعی برای مشکلات آنها نخواهد بود.این افراد باید در ابتدا اقدام به یادگیری و توسعه مهارت های کارآفرینی کنند.

تجربه نشان داده است که ورود به دنیای کارآفرینی بدون یادگیری مهارت های لازم و توسعه قابلیتهای موجود، شما را با تجربه تلخ و دردناکی مواجه می کند.

 در مورد گروه دوم که علاقه زیادی به حضور در دنیای کارآفرینی دارند نیز باید بگویم که شناسایی توانمندیها از جمله نقاط قوت و ضعف و بررسی دقیق علایق شخصی تان، بسیار حائز اهمیت است.
چرا که وقتی علایق خود را کشف کرده باشید، می توانید با صرف وقت در مسیر توانمندی خود، شرایط سخت و نا مطلوب پیش رو را راحت تر تحمل کنید. این علاقه شماست که به شما کمک می کند تا از زندگی خود بیشتر لذت ببرید. پس بالا بردن سطح رضایت از زندگی، به بودن شما در مسیر علایقتان وابسته است.

 یکی از مهمترین مواردی که برای ورود به دنیای کارآفرینی نیاز دارید کشف علایق شخصی شماست و در بخش های بعدی بیشتر متوجه خواهید شد که درک علاقه شخصی چه نقشی در سرنوشت شما به خصوص در دنیای کارآفرینی خواهد داشت.

...
در مورد بقیه مراحل ورود به دنیای کارآفرینی در مطالب بعدی توضیح خواهم داد.

  • تاریخ: سه شنبه 2 مهر 1398 - 19:28
  • نویسنده: farjadian
  • صفحه: وبلاگ
  • بازدید: 331

ارسال نظر

خوش آمدید

علی اکبر فرجادیان


کارآفرین،مشاور و مدرس کارآفرینی
دانشجوی دکتری کارآفرینی دانشگاه تهران

تماس: ali_farjadian@hotmail.com

آمار

  • بازدید امروز: 10
  • بازدید دیروز: 7
  • بازدید کل: 7836